Lestov Tabletop 4 Burners Commercial Induction Cooktop LT-TBZ300IV-B105
Rated 0 out of 5
(be the first to review)
Description
High Efficiency
Precise Power Control
Durable Surface
Independent Cooking
Safety Assurance
Quiet Operation
Features and advantages:
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
the core part of Lestov commercial induction hob
Cooker Fans for Commercial 4 Burner Induction Hob
Product Parameter Details:
  • Model No.: LT-TBZ300IV-B105
  • Power Options: 5KW*4
  • Rated Voltage: 220V, Single Phase (Inlet voltage: 380V)
  • Voltage Fluctuation: From 180-240V
  • Product Size: L700*W700*H330mm
  • Product Material: Stainless Steel #201/#304
  • Round-Glass Size: 300mm, Thickness 6mm
  • Each glass bearing capacity: at least 50KG
  • Each glass heating area: φ210mm